Blachy zimnowalcowane i gorącowalcowane

blachy gorącowalcowane i zimnowalcowane

Na miejscu od ręki prowadzimy sprzedaż jedynie w całych arkuszach:

Format mały: 1000 x 2000 mm
Format średni: 1250 x 2500 mm
Format duży: 1500 x 3000 mm

Blachy zimnowalcowane gat. DC01:
Grubość od 0,5 mm – 3 mm

Blachy gorącowalcowane gat. S235JR

Grubość od 2 mm – 30 mm

Blachy gorącowalcowane gat. S355J2

Blachy gorącowalcowane z redukcją na zimno i trawione oliwione w gat. S235 oraz S355 tzw. “laserowe”

Grubość od 5 mm – 12 mm

Blachy ryflowane gat. S235JR tzw. “łezka”

Blachy trawione gat. DD11

W sprzedaży posiadamy również taśmę opakowaniową stalową DC01 16 x 0,5 mm.

W celu zamówienia innych wymiarów formatek z blach prosimy o kontakt.

Blachy gorącowalcowane i zimnowalcowane

W zależności od grubości blachy i tego jakie ma być jej przeznaczenie, plastyczna obróbka blachy może odbywać się na zimno lub na gorąco. Aby wykorzystać blachy zgodnie z przeznaczeniem, zachować ich właściwości nadaje się im odpowiednie formy poprzez walcowanie na zimno lub gorąco, w ten sposób otrzymuje się blachy gorącowalcowane lub zimnowalcowane, które posiadamy w swojej ofercie.

Blachy gorącowalcowane

Produkcja blachy gorącowalcowanej jest znacznie tańsza od wersji walcowanej na zimno, ponieważ zużywa mniej energii. Taką blachę bardzo łatwo można poddać dalszej obróbce czyli wyprodukować z niej np. blachę zimnowalcowaną. Wyroby gorącowalcowane nie mają gładkiej powierzchni, ponieważ większe znaczenie odgrywają w tym przypadku właściwości blachy, jej grubość i łatwość obróbki. Jej największą zaletą jest odporność na działanie czynników atmosferycznych, powodujących korozję, dlatego swoje zastosowanie odnajduje w produkcji wszelkich stalowych konstrukcji, maszyn przemysłowych, pojazdów, kontenerów czy produkcji rur. Stosuje się ją w przemyśle okrętowym (statki, okręty), energetyce, budownictwie (mosty, wieże, krycia dachów, kładki, schody). Minusem walcowania na gorąco jest to że stal się utlenia, co prowadzi do powstania zgorzelin, które należy usunąć.

Blachy zimnowalcowane

Blachy zimnowalcowane mają lepsze właściwości mechaniczne, są bardziej plastyczne i wytrzymałe na rozciąganie, ponieważ są cieńsze. Charakteryzują się wyższą trwałością, jakością, twardością oraz gładką strukturą. Tego typu blachy wykorzystuje się w przemyśle motoryzacyjnym i elektrotechnicznym. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą blach ocynkowanych oraz rur ocynkowanych.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!