Blachy ocynkowane

blachy ocynkowane

Blachy ocynkowane gat.DX51D Z275: 
Grubość od 0,5mm – 3mm

Na miejscu od ręki prowadzimy sprzedaż jedynie w całych arkuszach:

Format: 1000x2000mm
Format: 1250x2500mm
Format: 1500x3000mm

Blachy ocynkowane

Blachy należą do wyrobów hutniczych stanowiących podstawę wielu konstrukcji. Służą do wycinania i kształtowania elementów o różnorodnej wielkości i kształcie, dlatego mogą być wykorzystywane w charakterze materiałów podstawowych, jak i wykończeniowych.

Zastosowanie blachy ocynkowanej

Blacha ocynkowana powstaje w wyniku pokrycia stali warstwą płynnego cynku. Specjalna obróbka, jaką jest cynkowanie, zapewnia im bardzo wysokie właściwości antykorozyjne. Ze względu na dużą odporność na wilgoć, blacha ocynkowana może być z powodzeniem stosowana na zewnątrz i wystawiona na działanie różnorodnych czynników atmosferycznych.

Blachy ocynkowane znajdują szerokie zastosowanie w budownictwie przemysłowym. Wykorzystuje się ją jako pokrycia dachowe, do wytwarzania rynien, konstrukcji garaży, a także rur i kanałów wentylacyjnych, jak również wykorzystywane są na elewacjach, bramach, ogrodzeniach, ścianach i konstrukcjach nośnych. Blachy ocynkowane stosuje się również w ślusarstwie, architekturze jak i w przemyśle samochodowym. Jako materiał ozdobny i wykończeniowy blachy ocynkowane mają również zastosowanie w produkcji urządzeń domowych, armatury, karniszy oraz okiennic. Warto dodać, że trwałość blach ocynkowanych szacuje się na około od 30 do 50 lat.

W naszym asortymencie posiadamy blachy ocynkowane gatunek DX51D Z275 o grubości od 0,5 mm do 3 mm, w następujących formatach: 1000×2000 mm,
1250×2500 mm, 1500×3000 mm, które sprzedajemy na miejscu od ręki w całych arkuszach. Zapraszamy także do zapoznania się z ofertą blach gorącowalcowanych i stali precyzyjnej.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!