Blachy zimnowalcowane i gorącowalcowane

blachy gorącowalcowane i zimnowalcowane warszawa

Na miejscu od ręki prowadzimy sprzedaż jedynie w całych arkuszach:

Format mały: 1000 x 2000 mm
Format średni: 1250 x 2500 mm
Format duży: 1500 x 3000 mm

Blachy zimnowalcowane gat. DC01:
Grubość od 0,5 mm – 3 mm

Blachy gorącowalcowane gat. S235JR

Grubość od 2 mm – 30 mm

Blachy gorącowalcowane gat. S355J2

Blachy gorącowalcowane z redukcją na zimno i trawione oliwione w gat. S235 oraz S355 tzw. “laserowe”

Grubość od 5 mm – 12 mm

Blachy ryflowane gat. S235JR tzw. “łezka”

Blachy trawione gat. DD11

W sprzedaży posiadamy również taśmę opakowaniową stalową DC01 16 x 0,5 mm.

W celu zamówienia innych wymiarów formatek z blach prosimy o kontakt.

JAK POLICZYĆ WAGĘ ARKUSZA BLACHY W ZALEŻNOŚCI OD JEJ GRUBOŚCI?

W przypadku standardowych arkuszy blach mechanizm liczenia jest bardzo prosty, o ile wiemy, ile waży blacha mająca 1 mm grubości w poszczególnych formatach:

  • Format 1000×2000 mm waży 16 kg na każdy 1 mm grubości
  • Format 1250×2500 mm waży 25 kg na każdy 1 mm grubości
  • Format 1500×3000 mm waży 36 kg na każdy 1 mm grubości.

Przykład? Proszę bardzo: Blacha grubości 0,6 mm o formacie 1000×2000 mm ważyć będzie 60% wartości dla blachy o grubości 1 mm.
Policzymy to więc tak:
60 : 100 x 16 kg = 9,6 kg

Wskazówka: Licząc wagę blachy ryflowanej, należy dodać jeszcze dodatkowe 5% wagi, np. ryflowana blacha o grubości 6 mm w formacie dużym tj. 1500×3000 mm ważyć będzie ok. 227 kg.

Blachy gorącowalcowane i zimnowalcowane

W zależności od grubości blachy i tego jakie ma być jej przeznaczenie, plastyczna obróbka blachy może odbywać się na zimno lub na gorąco. Aby wykorzystać blachy zgodnie z przeznaczeniem, zachować ich właściwości nadaje się im odpowiednie formy poprzez walcowanie na zimno lub gorąco, w ten sposób otrzymuje się blachy gorącowalcowane lub zimnowalcowane, które posiadamy w swojej ofercie.

Blachy gorącowalcowane produkowane na terenie miasta Warszawa w województwie mazowieckim, cechują się:

  • niskim nakładem energetycznym,
  • mniejszymi oporami na odkształcenia,
  • możliwością dalszej obróbki,
  • bardzo dobrymi właściwościami spawalniczymi,
  • dużą różnorodnością,
  • niską ceną.

Blachy gorącowalcowane

Produkcja blachy gorącowalcowanej jest znacznie tańsza od wersji walcowanej na zimno, ponieważ zużywa mniej energii. Taką blachę bardzo łatwo można poddać dalszej obróbce czyli wyprodukować z niej np. blachę zimnowalcowaną. Wyroby gorącowalcowane nie mają gładkiej powierzchni, ponieważ większe znaczenie odgrywają w tym przypadku właściwości blachy, jej grubość i łatwość obróbki. Jej największą zaletą jest odporność na działanie czynników atmosferycznych, powodujących korozję, dlatego swoje zastosowanie odnajduje w produkcji wszelkich stalowych konstrukcji, maszyn przemysłowych, pojazdów, kontenerów czy produkcji rur. Stosuje się ją w przemyśle okrętowym (statki, okręty), energetyce, budownictwie (mosty, wieże, krycia dachów, kładki, schody). Minusem walcowania na gorąco jest to że stal się utlenia, co prowadzi do powstania zgorzelin, które należy usunąć.

Blachy zimnowalcowane

Blachy zimnowalcowane mają lepsze właściwości mechaniczne, są bardziej plastyczne i wytrzymałe na rozciąganie, ponieważ są cieńsze. Charakteryzują się wyższą trwałością, jakością, twardością oraz gładką strukturą. Tego typu blachy wykorzystuje się w przemyśle motoryzacyjnym i elektrotechnicznym. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą blach ocynkowanych oraz rur ocynkowanych.

Zapraszamy do kontaktu i zapoznania się ze szczegółową ofertą naszej firmy, gdzie znajdą Państwo między innymi blachy gorącowalcowane. Ofertę szczególnie kierujemy do mieszkańców miasta Warszawa, a także do Klientów z województwa: mazowieckiego.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!